O nas

Dom Architekta - Czym jest ?

Jesteśmy salonem pokazowo-sprzedażowym okien, drzwi oraz innych sprawdzonych rozwiązań dla domów, który znajduje blisko centrum Warszawie przy ulicy Monte Cassino 10. Jesteśmy też miejscem spotkań dla architektów i klientów, gdzie - wykorzystując nasze wieloletnie doświadczenie – chętnie doradzamy w zakresie wyboru optymalnych rozwiązań i produktów.

Co robimy ?

Doradzamy, produkujemy, montujemy! 

Prowadzimy klienta od początku, oglądając plan budowy i dyskutując jaki typ rozwiązań potrzebuje, poprzez wyprodukowanie optymalnego zestawu (pracujemy z najlepszymi dostawcami okien w Polsce, z wszystkich dostępnych materiałów – Drewno, Aluminium, PCV), aż wreszcie zapewniamy sprawdzone i profesjonalne własne ekipy montażowe. To właśnie profesjonalny montaż sprawia, że możemy zapewnić klientom najdłuższa na rynku gwarancje na produkty!

Skąd się wywodzi firma „Dom Architekta” ?

To firma rodzinna z tradycją budowlaną, założona w 1994 roku pod nazwą „Zakład Usług Budowlanych Janusz Krzyżak”, świadcząca inspekcje i nadzory budowlane. Mój ojciec, Janusz, był inspektorem na wielu czołowych inwestycjach w Warszawie - między innymi Utytułowanej Budowie Roku 2012 - Apartamenty Murano w Warszawie przy ul. Pokornej 2, realizowanej przez Budimex pod nadzorem Janusza.

Ja - najmłodszy syn Janusza, postanowiłem iść w ślady ojca. Już jako 7-latek, chodząc po budowach wieżowców z tatą, marzyłem że to jest to co chcę robić w życiu. W 1999 roku zaczęła się nasza wspólna budowa domu jednorodzinnego pod Warszawą - to tam zrozumiałem jak to powstaje dom od A do Z.

Kolejnym krokiem była moja pierwsza praca w 2001, mając zaledwie 18 lat zacząłem pracę w PZ-BUD  - jednym z najstarszych składów budowlanych  w Warszawie. Tam moja wiedza o materiałach znacznie się poszerzyła i zacząłem mieć pierwsze kontakty z deweloperami.

W 2007 roku, dostałem propozycję od jednego z  producentów okien i drzwi – Sokółki, którego właśnie przejęła Szwecka grupa Inwido, co spowodowało szereg inwestycji w fabrykę oraz produkty. Chcieli oni rozbudować sieć o nowe salony sprzedaży – a ja dostałem propozycje zbudowania i otwarcia jednego z nich w Pruszkowie. Sukces sprzedaży w salonie okazał się być powyżej oczekiwań moich pracodawców. W ten sposób dostrzeżono to, co robię dla firmy, jak pracuje, jak indywidualnie dopasowuje rozwiązania i przy okazji badam konkurencje i ich możliwości.

Dostałem awans na stanowisko przedstawiciela regionalnego. W między czasie pojawiła się nowa strategia firmy, stawiająca na jeszcze wyższą jakość, szybkie terminy realizacji  - by nie był to produkt inwestycyjny do budownictwa wielorodzinnego, a dla wybranych. „Premium” to słowo klucz rynku okiennego na przełomie 2010 roku. Konstancin-Jeziorna – prestiżowa miejscowość pod Warszawą - to miejsce, było moim kolejnym celem i to właśnie tam znalazłem miejsce na salon SOiD. To miał być salon jakiego jeszcze nikt nie widział w Polsce. Ponad 300 m2 rozwiązań okienno-drzwiowych jednego producenta! Zresztą do dziś to główna siedziba Inwido. Zresztą mój pierwszy salon w Pruszkowie również działa do dziś.

Nadchodzą kolejne lata, przychodzi do mnie pytanie co by tu dalej... chęć zmian, budowania czegoś nowego (może to nie okna są moją pasją? Co ja mogę w tym temacie zrobić więcej?) spowodowała szereg wątpliwości i doprowadziło do rozstania się z SOiD.

Nadarzyła się okazja świadczyć usługi dla marki którą uważałem za Nr.1 w Europie - Internorm. Jest lipiec 2015, a ja spełniam kolejne życiowe marzenie. Innowacyjne rozwiązania okienne wywodzą się właśnie stąd! Miałem możliwość, poznania tej marki od zaplecza, czyli zwiedzić fabryki, poznać ludzi i pracować dla polskiego odziału. Miałem okazję wspierać zespół w przygotowaniu nowego showroomu, który jest miejscem prezentacji naprawdę innowacyjnych produktów

Można powiedzieć: kolejny salon powstał, i co dalej? czy ja lubię okna? czy coś budować? Z takim narzędziem, jakim jest dobrze wyposażony salon, zaczynam zapraszać Architektów, klientów by pokazać nowości tego świata okiennego, no i tu pojawia się niestety największy wróg, jakim jest cena. Zadowolenie klienta składa się z trzech podstawowych czynników PARAMETRÓW - GWARANCJI - CENY,  jeśli jeden z tych czynników znacząco odstaje od konkurentów, to zaczynają się „schody”.

Co zrobić by połączyć te trzy ważne elementy w sobie? Stworzyć własną firmę - DOM ARCHITEKTA! Czyli wybrać najlepszych producentów na rynku (w rożnych segmentach cenowych), zapewnić profesjonalne doradztwo w wyborze produktu i montaż.

Jaki mamy CEL ?

Naszym celem jest zbudowanie marki DOM ARCHITEKTA, jako wiodącego doradcy w zakresie twojego projektu, rozwiązań oraz zbudowanie sieci partnerów w całej Polsce do budowy  /remontu twojego wymarzonego domu lub mieszkania !

Jakie mamy marzenia ?

Mieć jak najwięcej zadowolonych klientów i realizować niepowtarzalne, innowacyjne inwestycje! 

 

Z poważaniem / With Best regards, 

Właściciel / Owner 

Krzysztof Krzyżak

 

Polecają Nas Architekci.